
No Raza – Tyrona
Noble Demon
Release datum: 16 mei 2025
“Wat meteen opvalt, is de energieke drift, voornamelijk gecreëerd door de vele riffs die zorgen voor uitstekende ritmes”
Koen de Waele I 13 mei 2025
No Raza werd opgericht in 1997 in Colombia, maar heeft nu zijn thuisbasis in Florida, een staat die al vele legendarische death metalbands heeft voortgebracht, zoals Death, Morbid Angel en Obituary. Sinds 2004 heeft de band vijf albums uitgebracht en is vooral bekend om hun intense liveshows.
Het album ‘Tyrona’ begint met de prachtige intro ‘Icaro’, die je het gevoel geeft dat je je in een Midden-Oosters land bevindt, met zang die doet denken aan een muezzin die oproept tot gebed. Deze intro, doordrenkt van oorlogsgeluiden en percussie, vormt de ideale opwarming voor de eerste echte track, ‘Looters’. Wat meteen opvalt, is de energieke drift, voornamelijk gecreëerd door de vele riffs die zorgen voor uitstekende ritmes. Het spel is snel, maar beheerst. Voeg daarbij de grunts van zanger/gitarist Juan Guillermo Cano, die zo krachtig klinken dat het lijkt alsof de Hulk zelf achter de microfoon staat. Ondanks dat het refrein maar uit één woord bestaat, klinkt het ontzettend brutaal en blijft het goed verstaanbaar. De gitaarpartijen zijn perfect in elkaar verweven en worden versterkt door het drumwerk, dat ondanks de snelheid een duidelijk ritme behoudt.
Het volgende nummer, ‘Imperial Holocaust’, klinkt iets minder bruut en heeft een meer melodieus karakter. Je zou het zelfs catchy kunnen noemen, binnen de normen van death metal. De band weet keer op keer te verrassen. ‘Savage Strength’ bevat een western gitaarriedel die regelmatig terugkomt. Door in het refrein grunt te combineren met heldere achtergrondzang, ontstaat een meeslepend nummer. Het zijn juist die details die het album zo aantrekkelijk en afwisselend maken. Het langere ‘Outbreak’ bevat middenin een lang instrumentaal stuk waar het samenspel tussen riffs en leadgitaar hemelse death metal oplevert. Of denk aan de korte break met flamencogitaar in ‘Afterlife’ en het dromerige begin van ‘Ring Of Gold’. Twee nummers worden bovendien in het Spaans gezongen, wat vocaal voor nog een extra zweem van agressie zorgt. ‘Tyrona’ is een dikke aanrader voor death metalliefhebbers en ook voor minder kenners van het genre, dankzij de afwisseling en variatie in de nummers.