Lords of Metal
Arrow Lords of Metal
Cryptosis – Celestial Death
Century Media
Release datum: 7 maart 2025
“De hoge uithalen van Distillator zijn verdwenen en hebben plaatsgemaakt voor schreeuwen, grunten en donkere vocalen”
9/10
Koen de Waele I 5 maart 2025

Na het afsluiten van het hoofdstuk Distillator, besloten de drie bandleden een nieuwe weg in te slaan met Cryptosis. Deze band heeft nog steeds raakvlakken met thrashmetal, maar brengt dit op een geheel eigen manier met progressieve invloeden en futuristische concepten. Dit unieke geluid, dat waanzinnig goed klinkt, bewezen ze al met hun debuutalbum ‘Bionic Swarm’ uit 2021.

Twee jaar later gaven ze met de EP ‘The Silent Call’ een voorproefje van de nieuwe richting die ze uitgingen. De zang werd ruiger en neigde zelfs naar death en black metal. Deze lijn wordt voortgezet op hun tweede album ‘Celestial Death’. De hoge uithalen van Distillator zijn verdwenen en hebben plaatsgemaakt voor schreeuwen, grunten en donkere vocalen. Op zich al een knappe prestatie zeker als je weet dat zanger Laurens nog eens helemaal zelf instaat voor het knappe gitaarwerk. Het bewijs dat mannen wel degelijk kunnen multitasken.  Ook het keyboard speelt een grotere rol. Waar het op het debuut al aanwezig was, is het nu verder uitgewerkt met opzwepende en sci-fi-achtige tonen en duistere koorzangen die het geheel naar een hoger niveau tillen. Dit alles wordt ondersteund door uitstekend slagwerk en een technisch bespeelde basgitaar.

Enkele hoogtepunten zijn ‘Static Horizon’, met een brede laag gitaarwerk en agressieve zangpartijen, aangevuld met extra dimensies door het keyboard. ‘Ascending’ biedt een agressieve punkhouding, terwijl ‘Reign Of Infinite’ een barokachtig mannenkoor bevat en direct gevolgd wordt door het trage maar dreigende ‘Absent Presence’.

Kortom, de mannen van Cryptosis hebben zichzelf opnieuw overtroffen zonder in herhaling te vallen

photo by Maaike Ronhaar