Lords of Metal
Arrow Lords of Metal
Maha Sohona – A Dark Place
Bonebag Records
Release datum: 21 november 2025
“Van minimalistische, kabbelende passages, tot bombastische, heftig beukende stukken, ze worden allemaal met meesterlijke kunde en bevlogenheid gebracht.”
9/10
Cor Schilstra  I 20 november 2025

Het Zweedse Maha Sohona heeft er duidelijk schik in om de tijd te nemen om een nummer mooi op te bouwen. De nummers zijn van bovengemiddelde speelduur, maar de benodigde capaciteiten om deze opbouw helemaal te optimaliseren zijn ruimschoots aanwezig en de genomen tijd betaalt zich wel uit in werkelijke parels van nummers!

Een zestal nummers staan op deze plaat. Muzikaal is het een mix van psych, stoner en prog-rock met soms iets van Soundgarden of Pearl Jam-achtige grunge. Dit gaat er wel in bij ondergetekende; vanaf de eerste draaibeurt ben ik diep onder de indruk van de individuele kwaliteiten van deze muzikanten, en nog meer van hun bijna magische samenwerking. De afgelopen dagen is deze plaat iedere dag weer, meerdere keren gedraaid en het verveeld geen moment; iedere keer ontdek je weer “nieuwe” interessante details. Van minimalistische, kabbelende passages, tot bombastische, heftig beukende stukken, ze worden allemaal met meesterlijke kunde en bevlogenheid gebracht. Veel nummers, of misschien moet ik het zelfs muziekstukken noemen, zijn zeer waarschijnlijk voortgekomen uit jams. In die opbouw van de muziek, kun je als luisteraar een intense onderlinge samenhang en wisselwerking tussen de muzikanten ervaren, die beluistering echt boeiend maken. Puur genieten, dit!

Twee albums en een EP heeft deze band eerder op de wereld losgelaten. Deze releases zijn op vinyl nu al heel moeilijk te krijgen; ook ondergetekende heeft deze band veel te laat ontdekt en moet het doen met digitale geluidsbestanden. Nu is er dan de kans om de derde release wel op vinyl in huis te krijgen.